Dla kogo pompa ciepła?

7 lutego 2021
By m-ver
0 Komentarze
Post Image

Wiele osób szukających efektywnego urządzenia grzewczego i taniego w eksploatacji zastanawia się nad kupnem pompy ciepła. Przede wszystkim montując takie urządzenie, możemy liczyć na niskie koszty ogrzewania i niezawodną pracę przez kilkadziesiąt lat. Takie osiągi już zostały dawno potwierdzone zarówno przez specjalistów od instalacji grzewczych, jak i samych użytkowników. W tym artykule opisujemy, kto powinien pomyśleć nad zakupem pompy ciepła.

Pompa ciepła – dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła to doskonała inwestycja zwłaszcza dla osób projektujących dom i będących w trakcie budowania swoich czterech kątów. Przede wszystkim decydując się na pompę ciepła, możemy liczyć na niższe koszty budowania domu, ponieważ nie musimy budować dodatkowej infrastruktury w postaci komina czy magazynu na paliwo stałe lub zbiornika na paliwa ciekłe. Urządzenia takie typu uwalniają właścicieli od konieczności szukania paliw o dobrej jakości w przystępnej cenie, ponieważ każda pompa ciepła bazuje na OZE. To, co zachęca do zakupu pompy ciepła to również niskie koszty eksploatacji i brak obsługi urządzenia ze strony właściciela. Co więcej, zakup urządzenia tego typu zwraca się już po około 5-7 latach.

Pompa ciepła jako ciekawa alternatywa wobec tradycyjnego ogrzewania

Pompy ciepła można używać zarówno w starych, jak i nowych zmodernizowanych budynkach. Szczególnie są to polecane urządzenia wobec ogrzewania olejowego czy gazowego, ze względu na niższe koszty ogrzewania gospodarstwa domowego. Pompa ciepła jest uzależniona jedynie od energii elektrycznej, którą używa wyłącznie w 25%. Tradycyjne kotły generują koszty na podstawie obecnych stawek paliw. W momencie wzrostu stawek gazu takie ogrzewanie może przestać być opłacalne. Urządzenie napędzane gazem ziemnym musi mieć odpowiednie przyłącze do zabudowy lub właściciel musi wyposażyć się w odpowiedni zbiornik – pompa ciepła nie generuje dodatkowych kosztów związanych z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury.